O školce v přírodě ..

7. června 2017 v 15:31 | Simona |  Den za dnem
Jet se školkou na školku v přírodě není jen tak! Po tom, co se prohrabete hromadou papírů, zjistíte, že vybavení lékárničky je komicky absurdní, necháte své zaměstnance podepsat jednu směrnici, pak druhou, pak jeden papír, pak druhý papír a tři dny před odjezdem Vás vyděsí kamarádka, že jste se měli hlásit na veřejného ochránce zdraví, ikdyž nejedete na 5 dní a není Vás 30, zjistíte, že se ve 13 hodin ve státní správě rozhodně nepracuje a pracovat už ani nebude, protože je přeci pátek, dovoláte se na soukromé mobilní číslo jakéhosi pracovníka, který vám potvrdí, že se hlásit nemusíte, můžete si sbalit svých pět a deset školkových švestek a jedete!
Pro mě tahle show začala už před pár týdny, směrnice, přípravy, směrnice, pár vyhláše, lékárna, nákupy a obchůzky, balení školkových potřeb, informace pro rodiče, informace pro děti, informace pro správce objektu.. neustále jsme někoho infomovala. Já jsem si svůj kufřík sbalila asi za 15 minut v sobotu pozdě večer.

Nákup svačinek, rychlý oběd, vyzvednutí synovečka, maminy a kolegyně a frčíme směr Soběšín!
S mírným zpožděním jsme přeci jen dorazili na místo, kde nás vítali nadšení a spokojení rodičové! Masarykův tábor Soběšín je nádherný prostor pro akce s dětmi i bez nich ( ale bála bych se, že tam všude budou děti, takže bych tam sama s manželem asi nejela, ale pro děti skutečný ráj! K dispozici je několik chatek s vlastním sociálním zařízením a několik bez. Každopádně jsou tam nejluxusnější venkovní sprchy a toalety, které jsem za svou vodáckou kariéru viděla!

No a samotná školka v přírodě byla úžo-úžasná, ač vyčerpávající. Já - jakožto nematka jsem po první noci pila kávu po litrech a měla dost co dělat, abych jim ty hubičky nezacpala ponožkou! Moje děsivé zjištění, že "TO" neustále mluví bylo fascinující (vždyť jsem přeci učitelka ve školce!) Jenže ty jejich obličejíčky, když spí nebo když se probudí.. k zulíbání!

A jak tam vaří? Naše děti ukázaly, že výborně! Co se jim dalo to snědly, chodily si pro přídavky a talíře byly vylízané do běla! A když zůstalo nějaké ovoce či zelenina po druhé školce ( státní, se kterou jsme se tam potkali), s chutí je ti naši raraši snědli. Takže rozdíl mezi stravovacími návyky našich dětí ( ze zdravé zeleninovo-ovocno-biovšeho masové stravy) a státní školkou byl přímo hmatatelný (jupí).

Taky jsme se ráchali v brouzdališti nazí nebo oblečení nebo v plavkách. Bylo nám to jedno. Bylo nám jedno tak nějak všechno - celý svět byl totiž právě tam, ve vodě a na písku, na trávě, kterou jsme poctivě počůrávali na každém rohu i plácku. Pro větší skupiny dětí doporučuji opalovací krémy ve spreji: Návod: postav si do řady několik dětí a sprejuj dokud můžeš! Ono totiž důkladně promazat 16 dní opalovacím vlastním krémem, který se ztratil v hromadě věcí již při příjezdu není jen tak! Tak se omlouváme všem rodičům, kterým po příjezdu domů vypadla jen prázdná lahvička od opalováku či na něj nevypadlo vůbec nic.

Chodily jsme do lesa, chodily jsme na hřišťátka ( kterými je tábor dostatečně luxusně vybaven), chodily jsme si jen tak hrát a malovat do klubovny, chodily jsme pít a pak čůrat, chodily jsme se stříkat vodou jen tak na paloučku, a pak jsme docela dlouho a tvrdě spali! Ke snidani je nejlepší párek, pečivo, marmeláda, kakao, šunka, sýr i nějaké ovoce. Kila a kila jídla. Za hodinu se ozývaly hlasy, že mají hlad. Kam jen to ty děti dávají tomu nerozumím. Tak šupajda na svačinu a za hodinku a půl spořádáme dalších pár kilo oběda. Bezedné děti!

Po cestě zpět jsem si pískala, že to bylo krásné, odpočinkové, pohodové a rozhodně to budeme opakovat. Zase za nějaký čas:)

A každodenní pošta je nejlepší nápad, který nás napad! Ty šťastné tváře a oči zalité blahem při čtení pohledu od mamky a taťky! Dokonalé..

Kdo jste učitelka a jezdíte na školky v přírodě delší než 3 z celého srdce Vás obdivuji a přeji, abyste se v psychickém pořádku vrátily domů!


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 7. června 2017 v 17:03 | Reagovat

Určitě je to pocit k nezaplacení :-)

2 helmii helmii | Web | 7. června 2017 v 20:51 | Reagovat

Krásný článek, úplně mi to vrátilo vzpomínky na náš turisťák, kde jsme se vždycky sbalili a jeli na víkend na chatu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama