Cvičím, užívám si, žiju!

11. dubna 2017 v 7:48 | Simona |  Manželský život
Po všech těch měsících, kdy jsem si nemohla ani myslet na dlouhé volné chvíle, mám teď tak trochu klid a pohodu. Tak trochu. Hned jsem si našla nové aktivity co dělat. Manžílek je ale v zápřahu.

Začala jsem zase cvičit. Od ledna chodím do ženského fitka, na plavání, na kolo, na brusle, párkrát jsem byla běhat ( i s manžílkem), floafit v YMCE a také si čas od času zacvičím doma jogu. Užívala jsem si i na fitness víkendu s kolegyňkami v Orea hotel Skláři v Harrachově. Mám se skutečně bájo-bájově!


Mumlavské vodopády, Harrachov

Začnu pěkně popořádku. Nejhorší část mého studia už mám snad za sebou. Na diplomovou práci se doslova těším. Mám téma, které mě zajímá, budu v kontaktu si lidmi a budu dělat něco, co je mi blízké. Děsí mě jen přepisování rozhovorů, ale to budu muset přetrpět. Mám čas. Tohle všechno mě čeká v létě. Teď pauzíruji se spěchem a dávám si čas pro normální život. Normální život pro mě znamená, že si po práci mám čas jít zaběhat, zacvičit, dát si kávu s přáteli a ještě posedět se svým manžílkem a nechat myšlenky běžet.

A teď zpět k tomu cvičení. Cvičící víkend mě docela nakopl a mám teď mnohem větší potřebu pohybu. Běh s manželem je výborný. H.-íček se asi trochu nudí. Já mám ale vždycky pocit, že jsme si zapoměla nohy doma. O plicích nemluvě. Na kole si to spolu taky užíváme. Kolem Radotína vždy hlásím, že mě bolí nožičky a na plavání předvádím něco mezi velrybou a vyvženým vorvaněm. Ach ano! Sport mě baví! V neděli jsme byly na dětské garden párty (doporučuji všem předškolním pedagogům, všem kteří jednou chtějí mít děti) a pak jsem letěla s časem o závod, abych stihla floafit. Novinka! Je to bezkonkurečně nejzábavnější (nejnáročnější) sportovní aktivita ( a taky nejdražší), kterou jsem v poslední době provozovala. Doporučuji pro všechny zákeřňáky, kteří mají chuť si trochu zaskotačit, utrhnout si něco ostudy a taky si pořádně dát do těla. Dnes sotva zvedám ruce a moje mezižeberní svalstvo hlásí nouzový stav.

K oslavě "Káčajeinženýr" se vyjádřím třemi slovy : "už nejsem nejmladší" !

Práce je náročná, někdy mě tak vysaje, že přijdu domů a nejsem schopna ničeho. Jen tak sedím, večeřím a tupě zírám do zdi. Mám hlavně pocit, že je to neverending story úkolů, emailů, zákonů, telefonátů a diskuzí. Často dělám chyby, které mě ani nenapadnou, že jsou chyby. Strašně často přemýšlím co, že to mám vlastně dělat. A ještě častěji přemýšlím, jestli je to dobře. A na odpovědi se dlouho čeká. Tuhle mě Filda úplně vyvedl z konceptu: Zlobím se na děti, které se šťourají v elektrickém přímotopu ( nastaveného na časy, kdy je školka zapnutá, ale stejně..) s myšlenkami na tabulky, které musím odeslat na MŠMT ječím a říkám, že se může stát něco hrozného! Filda se na mě podíval a s ledovým klidem mi říká, že nás pak Pán Bůh zase stvoří a všechno bude dobré. Fildo.. ty kluku jeden ušatej! :) Rozčílení je ty tam a moje myšlenky jsou pryč z tabulek a povinností. Jsou teď a tady s dětmi. Máme pak krásný den plný potěšení.

Mějte krásný potěšující týden!

S.

Mumlavské vodopády, Harrachov
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama