Rozmanitost lidskosti

12. března 2017 v 23:13 | Simona |  Den za dnem
Jsme na horách. Nás pár posbíraných pražských kusů (pěkných kousků?) Kousek od Bystrého. V místech, kde se v tichosti tvořily dějiny naší církve.
Znovu se kochám tou krásnou a funkční ( ve smyslu funkčnosti a použitelnosti) CB modlitebnou!

Včerejší procházka po bunkrech a sněženky! Tolik krásy a tolik betonu (nebo z čeho se to stavělo)! Vážně byla před několika desítkami let válka? Vážně se tu bojovalo a umírali lidé? Případá mi to tak neuvěřitelné. Ten kraj, ty louky.. ty sněženky!

Dnešní patnáctikilometrový pochod v režii Čmeldy a Brumdy byl nadmíru uspokojivý, vtipný a mile únavný. Přes louky a lesy, brody, močály a skrz černý les. Po vysvlečení se ze mě vysypalo dobré půl-kilo jehličí! Opravdu zasloužená vafle v cukrárně.

Celý víkend si znovu připomínám, jak moc jsme každý jiný. Jak moc jsme odlišní a rozmanití a jak si tou rozmanitostí můžeme být navzájem blízcí. Pomohu si slovy křesťanské písně: " Jedno jsme v duchu svatém, jedno jsme v Ježíší .. prosíme o jednotu, jenž má obnovena být. Lidé nás poznají jen z lásky k nim, z lásky k všem, ano poznají kdo křesťan z lásky jen."

A otázka dnešního večera: Chození s nevěřícím člověkem.
Jsou hříchy, které děláme a nejsou tolik vidět. A pak jsou hříchy, které jsou všem na očích a lze na ně tak snadno ukázat prstem - podvod, sex mimo manželství, násilí.. A ukazuje se tak snadno!

Lěžím a děkuji Pánu Bohu za to, že mám možnost jej milovat. Že jsem měla možnost tuhle lásku poznat a toužím po jednotě se všemi - se všemi lidmi. Prosím Pána Boha o urovnání sporů ve všech myšlenkách všech věřících i těch, kteří Pána Boha zatím nepoznali. Prosím Boha o urovnání bojů, které se dějí v tichosti našich srdcí. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama