Rodinný víkend

20. června 2016 v 18:50 |  Manželský život
Znáte to. Ano. Rozhodně to znáte. Jedete s rodinou za rodinou. Sedíte v autě pro 5 ve 4 a půl a nevejdete se. Výrobce autosedaček pro děti asi nikdy nejel vzadu. Jela jsem tak tam i zpátky. Tam to trvalo přes dvě hodiny. Autosedačku, ve které jel náš maličký synoveček mám pravděpodobně ještě teď vytetovanou na levé půlce a kusu zad. Vzpomínám na naše rodinné výlety "za dětských let".

Já, dvě ségry, několik kamarádů, máma, zelená škoda 120 a jelo se. Podsedák mi dělala leda sousedka, které jsem seděla na klině. Někdy jsem byla shozena dolů a celou cestu jela na zemi na gumovém koberečku, kde byla občas i sláma. Jsem sice rozená pražačka, ale většinu svého života jsem strávila za Prahou u babičky a dědy. Odpusťte mi prosím můj sentiment, ale pobavila mě ta vzpomínka na hodinové jízdy, kdy jsme neměly ani pásy v kontrastu dítěte opásaného, připevněného, zapásaného, s ručičkama visícího o velikosti celeho jednoho sedadla v super bezpečeném rodinném voze Wolsfagen. Vrátím se k současnosti. Takže jsme vyjeli. NA D1 těsně za Prahou zase rychle dojeli. Spící synovec se probudil zrovna, když auto stálo a fakt, že oba jeho rodičové v tu chvílí sedí vpředu se nezamlouval ani jemu a ani mě. Nastala hra "Zabavujeme dítě" se mnou v hlavní roli.

Za dvě hodiny jízdy se mi tetování se vzorem dětské autosedačky dostatečně vytvarovalo a mohli jsme na oběd. Oběd na dvoře plném kachního trusu, běhajících kačen a vrkání vykrmených holubů působí asi neesteticky. Ale skutečnost byla taková, že jsem si to naplno vychutnávala!

A jsme tu všichni! Bylo nás tam .. hmm... asi hodně. 80-ti ny slaví babička opravdu jen jednou za život! A tak se jedlo, pilo, povídalo, chytal se ztracený králík (fakt vesnice), grilovalo, procházkovalo, běhalo ( daly jsme si s Ň v lese), shromkovalo a pak se jelo zase dom. Vyčerpaní, uondaní a plni rodičovských předsevzetí (Ne! Nejsem v tom). Máme jasnou představu co ano a co ne ve výchově našich budoucích potomků.

Ps: Jsem zvědavá, jací budeme jednou rodičové! Teď máme leda tak hubu plnou keců.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama