Nemůžu se dočkat!

30. června 2016 v 9:46 | Simona |  Manželský život
Vůbec jsem nechtěla psát na téma týdne. Po včerejšku si to ale nemůžu odpustit. Mozek bych si potřebovala koupit já sama. Celé to začalo ve chvíli, kdy jsem vyrazila z bytu na pražský registr řidičů. Byla jsem z toho nutně nervózní. To víte. 9 měsíců od svatby a já stále nenahlásila žádnou změnu. Od chvíle, kdy mi to došlo ( vzpoměla jsem si, že mám něco takového udělat) jsem při každé jízdě autem prožívala muka a představovala si, jak mě zabásnou a zabaví auto, protože jsem vdaná!

V batůžku spoustu papírů na čtení, kdyby to trvalo. Ale naděje tu byla. Jsem přeci objednaná přes internet. Padla mi čelist při zjištění, že na českém úřadě je více jak 21 okének a fakt to funguje! Radostně jsem se posadila a čekala. Čekala jsem asi tak minutu,když se objevilo mé číslo. Celá zmatená jsem vyrazila k okénku 1. Tam jsem zjistila, že dvě jedničky nejsou jedna ale jedenáct. Letěla jsem na druhou stranu k 11. Tam čekala úžasně dokonalá pracovnice a vše proběhlo bez problémů, rychle a stručně. Radostí se mi chtělo poskočit.

Moje radost ale netrvala dlouho. Z Vyšehradu šupajda na Hlavní nádraží a koupit lístky na sobotní výlet a pondělní odjezd na dovolenou. Celou cestu jsem si přehrávala scénář užívání si dovolené na kolech v Jižních Čechách, slunce, relax, koupání, plavky ( doprčic kde mám plavky?!). A pak jsem přišla na řadu. Prosím v sobotu ráno do Soběslavy. Slečna či paní na mě hodila výraz : " DEBILE CO PO MĚ CHCEŠ!" a povídá, že jede vlak v 5.34 a jestli je to ok. Rozhodilo mě to a říkám, že ne, že tak ráno ne. Dostala jsem vysvětlení, že ráno je pro každého něco jiného a ať jsem laskavě konkrétní. Mojí omluvu a šarmantní úsměv nepřijala a jela si dál svojí. Říkám, že bych si prosila v 7.34 pro dva a dvě kola. Také se táži, jakým způsobem to funguje. Ajééé.. Otázka - CHYBA! Znovu ten výraz " DEB..." a pak přijde vysvětlení. Nechápu ho. Prosím si to vysvětlit znovu. Výraz debil se změnil na výraz : Holka ty jsi totálně demenetní! a s pohledem kamsi do země mi to teda vysvětlila znovu - úplně stejně. Znovu jsem to nepochopila, ale znovu se ptát nebudu. Bojím se reakce. Dobrý. Mám lístky. Radost. Odcházím. Radost netrvá dlouho. Udělala jsem asi pět kroků a došlo mi, že jsou to lístky na špatný den. A do háje! Tak snad na mě vyzbyde někdo jiný. A jo. Doslova jsem utíkala k jiné volné paní u okénka vedla. Musím na informace. Tak jo. Jdu. Tam mi vše vysvětli, ani si nepřipadám jako debil a lístky vymění za správné na pondělí. Znovu radost a procházka domů. Při příchodu domů jsem zjistila, že mám sice lístky na pondělí, ale ty na sobotu jsem jaksi zapoměla.. Výraz DEBILE je nedostatečný!

Nemůžu se dočkat krás venkova! 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 30. června 2016 v 9:54 | Reagovat

zajímavé :-)

2 Adina Adina | Web | 30. června 2016 v 10:31 | Reagovat

S tím, že jsi nechápala pokyny paní u okénka bych si hlavu nedělala. Mám pocit, že pracovnice českých drah za okénky mají svůj vlastní jazyk.
Vlakem sice jezdím často, ale většinou si vystačím s obyčejnou jízdenkou, takže bez problému. Nedávno jsem si řekla, že trochu ušetřím a koupím si "zpáteční" jízdenku. Jako této vychytávky neznalá jsem se snažila z paní u okýnka taky vypáčit pár odpovědí, které mě zajímaly. Bohužel jsem se dočkala jen výrazu DEB... a neochotných úsečných odpovědí, ze kterých jsem se toho moc nedozvěděla. :-?

3 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 30. června 2016 v 11:40 | Reagovat

Přes internet to jde rychleji a levněji :)

4 denikmanzelky denikmanzelky | 30. června 2016 v 12:19 | Reagovat

[3]: To asi jde, ale to je vyšší level! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama