Kolečkové brusle

11. května 2016 v 9:16 | Simona |  Manželský život
Až teprve včera jsem se rozhodla jít na brusle. Jsou nahoře. Nahoře tady u nás znamená opravdu nahoře. Jenže abych se k nim dostala musím nejdříve přeskládat celý špajz a vytáhnout ven štafle. Otevírám dveře od špajzu a vypadávají na mě dvě krabice. Kde ty se tam vzaly? Při tomhle nechtěném úklidu jsem objevila koleběžku. Ne Símo! Tu třeba až příště. Mám štafle. Dostat štafle vysoké 2,5 metru z prostoru 1m čtvereční není tak lehké, jak by se mohlo zdát. Bojuju.Mám to! Celá spocená lezu nahoru. Rvu dvířka od staro-nové pěstírny, v současné době používáné jako vhodnou úschovnu různých nepotřebných věcí, a šátrám po bruslích.

Štafle na dlaždičkách kloužou a já se bojím výlézt až nahoru, takže tam tak na půl visím a na půl stojím na štaflích. Mám je! Šťasná lezu dolů a při tom nešťastně koukám na sjetá kolečka. Do vyhledávače zadávám kolečka na brusle Praha a ukazuje mi to prodejnu po cestě na cyklostezku. No a protože jsem žena všehoschopně samostatná, hledám si něco, čím povolím stará kolečka, abych si tam hnedka mohla nandat nová. Takže znovu špajz. Pak skříň v ložnici a sada nářadí. Áááá... to by mohlo fungovat. A taky, že jo. Koukám u toho na film a zraním se jen jednou a nepatrně. Kolečka dole, nasazuju legíny, beru batůžek, pití, kšiltovku a v plné sportovně-léžerní zbroji sladěné do červena vycházím. Můj plán ale ztroskotal okamžitě, když jsem přijela do prodejny. Největší a jediné prodejny, jak jsem byla upozorněna.

"Dobrý den, potřebovala bych kolečka na brusle" Říkám se zářivým úsměvěm.
"Jooo... jooo... KOOOLEEEGAAA vám nahoře pomůže" Ozve se odněkud zdola pod počítačem. Asi mluvící pult.

"Máme 76 a 84 mm." Kolega nahoře se na mě usmívá svými bílými zoubky a sděluje mi tuhle zprávu. Svým pohledem mi říká, že jsem si to měla čeknout na netu. Mám v ruce ty brusle bez koleček, na sobě sladěný outfit do červena a ve tváři naději: "No a nešly by tam přeci jen dát ty velké?" A jdu se podívat do místa, kde mají brusle. Přímo pod těmi bruslemi mají dětská kola. A jak jsem se potom dozvěděla, to první nemělo stojánek. Udělala jsem krok a to první kolo letělo na to druhé, to druhé na to třetí, třetí na to čtvrté a to se naštěstí zarazilo o pult s bruslema. Kola jsou tam totiž vyskládaná dokolečka dokola celé te velké prodejny! Sladila jsem se barvou ke svému oděvu a s vytřeštěným výrazem koukla k pokladně. Už tam nebyl jeden, ale dva. Dva mladí kolegové. Jestli i ten druhý měl bílé zuby nevim, protože udělal tři velké skoky a odehnal mě se slovy.. "Néé! To nevádí! To nechte! Já to POSBÍRÁM!" Udělala jsem otočku a shodila ještě dvě dětské motorky. Odcouvala jsem a zmizela se slovy, že si ty kolečka objednám na netu.

Na brusle jsem nešla. Objednávám kolečka s možností doručit domů!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 catycatcaty catycatcaty | Web | 16. května 2016 v 14:13 | Reagovat

Máš zaujmavý blog :3

2 Tany Tany | 8. září 2017 v 11:08 | Reagovat

Dětské kolečkové brusle i s příslušenstvím, jako jsou helmy a chrániče-

https://hrackyzadobrekacky.cz/sportovni-potreby/koleckove-brusle

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama