Učitelka

12. února 2016 v 13:22 |  Výtvarné náměty v MŠ
Jsem učitelka ze školky.
Napadlo mě dát sem nějaké nápady z našeho tvoření. Většinou se snažím v daném tématickém bloku o jeden výtvarný námět. Nezadaří se vždy, protože se ve školce nikdy nenudíme. Máme opravdu neustále na pilno:)

Je to náročná,ale skvělá práce!

Tak tedy k těm výtvarným námětům... tuhle jsme s dětmi dělaly krásného obrovského sněhuláka, který nám teď zdobí dvěře třídy.

Postup: Slepila jsem několik čtvrtek a řekla dětem, že budeme kreslit obrovského sněhuláka. Na pozadí jsme využili anilinové vodové barvy - dle mého jsou lepší než klasické vodovky právě pro takovéto případy. Barvy jsou sytější a objekt více vynikne. Barvy si děti volily samy.


V prosinci jsme měli plno práce s venkovní výzdobou. Přímo před hlavními dvěřmi máme veliký strom, který pravidelně na Vánoce zdobíme.

Postup: Znovu anilinové barvy na čtvrtce, vystřihnutá kolečka a nakonec nalepení sněhuláka z časopisu. Po zaschnutí jsme Vánoční ozdobičku celou zalaminovali. Na stromě vypadaly překrásně.A protože je zimní období a čas od času máme chuť se zahrát. Zahříváme se vlastními konvicemi.

Postup: Požádala jsme rodiče o sběr papírových obalů od čaje. Sbírali vehementně.
Z papírového kartonu jsem dětem předstříhala model konvice. Děti si vybraly 15 stejně barevných papírových obalů a postupně začaly lepit na kulatý střed konvice. Konvici polepily z obou stran a vypadá překrásně a hodí se nám na společné hraní.Jako pokračování k výrobě z papírových obalů jsem zvolila početní úkony. Na bílý papír jsem předem předkreslila několik teček - zelených, červených, černých, oranžových dle možností a dispozic barev papírových obalů. Úkolem je nalepit stejné množství ve stejné barvě jako je nakresleno na papíru. Děti ve věku 4-5 let s přehledem zvládly i náročnější varianty - různé barvy a počty. Nakonec si děti vybravily vlastní omalovánku čajového šálku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama