Cena našich životů - k nezaplacení?

19. února 2016 v 10:14 |  Manželský život
V podstatě celý týden hledím na téma týdne a ne a ne vymyslet něco kloudného. Nejdříve mě napadaly slogany : " Cena našich životů? K nezaplacení!" Jenže pak jsem si rychle vzpoměla na to, kolik stojí náš nájem, naše strava, moje oblečení a různá zábava a uvědomila jsem si, že cena našich životů je poměrně vysoká. Od nájmu, dopravy ( auto nevlastníme, ikdyž si ho čas od času půjčujeme od tchýňky), jídla ( v práci i doma), sport a zábava, církev. Jsme na ceně..hmm.. je to fakt dost! A to nemluvím o tom, když si náhodou vzpomenu a nutně potřebuji do Costa cofee nebo Sturbucks s holkama ( nebo klidně sama) na kafe. I přesto, že fakt nerozhazujeme (vážně se snažím), jsme na ceně jednoho velkého platu ( a to máme nájem ze známosti). Pak jdu tady kousek na Arbesovo náměstí ( teď už tam nejsou tak často) a vidím, že cena života se pohybuje mezi třemi až deseti lahváči a jedním krabicákem a je mi z toho ouzko.

No a pak jsou tu naše hodnoty. Ty jsou vážně k nezaplacení! Tak třeba můj manžel. Ten má velkou hodnotu ve svém klidu. Neustále mu ho jak se patří narušuju. Nejčastěji, když si chci večer povídat ( ještě jsem nevyčerpala svých X tisíc slov za den) a on mě nejdříve pohledem prosí : " Ještě kousek Símo! " . Jenže já.. nemůžu si číst, když mu to všechno potřebuji říct. Tak nedám pokoj. Asi po třetím kousanci do ramene to vzdává a " povídá si " se mnou. Někdy mu několikrát zoopakuji, že si mě vzal a holt je to jeho úděl. Vážně Símo?! No každopádně vítězím a povídáme si. Ehm. Povídáme. Já mluvím a mluvím a Honza rychle usíná. Včera říkal, že se snad vývinem lidského těla stane, že muži budou mít záklopku v uších. Ale ne jen tak ledajakou. Takovou, která nebude viditelná a ženy ji mít nebudou. Nenaštvalo mě to. Povídala jsem dál. A protože povídal o uších, vyprávěla jsem mu o svém zážitku, nikoli z dětství,ale z nedávné doby, kdy mě fakt bolelo ucho. Bylo to pěkné povídání. Diskuze na téma líbání se mu taky moc nepozdávala a tak mě raději líbal ...

A já? Cena mého života?

Snídaně: cca 50kč
Svačina: 0 - 15kč
Oběd: 25 - mnoho korun
atd..

Nevím, jestli to chci přepočítávat na den, tak jako jsem tuhle četla, kolik stojí den života dítěte v Africe. Je mi to líto. Moc líto, ale nechci poměřovat cenu mého života s životem někoho někde jinde. Nepřijde mi to fér! Každý život je originál a stojí.. je k nezaplacení!

Vzpoměla jsem si na báseň od F. Gellnera - Po nás ať přijde potopa a na její první verš. Trochu mi to evokuje celý můj život:
A nastává mi, tuším, vážná jízda.
Před sebou samým v dálku utíkám.
Mé srdce, to si bezstarostně hvízdá,
a rozum ptá se nudně kudy kam.

celá báseň k dispozici zde: http://www.cist.cz/Poezie/Potopa/radosti.htm


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mart1ina Mart1ina | E-mail | Web | 19. února 2016 v 13:30 | Reagovat

Musím uznat, že toto je super článek! ;-) Díky za něj.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama